Išskirtinis pasiūlymas - didelio formato M007 Mt Carrara lakštai

X - Serija - mažesnis įbrėžimų matomumas tamsiose spalvose

Movement serija: neribota kūrybos laisvė - vientisas raštas

Ypatinga ACRYMED antibakterinė plokštė - medžiaga, puikiai tinkanti medicinos įstaigoms

Lanksti medžiaga

Dirbtinis, lietas akmuo

Tai medžiaga suteikianti įkvėpimo kūrybai ir pokyčiams. Visos dizainerio vizijos ir idėjos gali būti įgyvendinamos. Dirbant su dirbtiniu, lietu akmeniu tiesiog nėra neįgyvendinamų projektų ar nepagaminamų formų. Galimybės praktiškai neribotos, pradedant virtuvės stalviršiu, baigiant sudėtingų linijų viešbučio priemamuoju. Liečiant šią medžiagą sukuriamas šiltas natūralaus akmens pojūtis suteikiantis jaukumo jausmą. Šios medžiagos pavadinimas yra kilęs ne tik dėl vizualinio panašumo į natūralų akmenį, tačiau ir dėl kai kurių bendrų fizinių savybių: ilgaamžiškumo, tvirtumo. Priežiūra nereikalauja jokių ypatingų priemonių, o prireikus lengvai valoma ir restauruojama. Atskirų gaminio elementų sujungimai – plika akimi nematomi. Dėl to galima pagaminti bet kokių gabaritų vienalytį objektą. Panaudojant tam tikrus technologinius sprendimus, iš dirbtinio, lieto akmens galima išlenkti praktiškai bet kokią formą.
Dirbtinis, lietas akmuo plačiai naudojamas sėkmingiausiuose interjero dizainuose . Architektų ir dizainerių darbai, kuriuose naudojama ši medžiaga, sulaukia vis didesnio pripažinimo. Netolimoje ateityje dirbtinis akmuo bus sutinkamas kiekvieno namuose, kadangi dėl universalumo, šiai dienai, dirbtiniui, lietam akmeniui alternatyvos nėra.
Dirbtinis, lietas akmuo turi praktiškai visas gerasias natūraliųjų medžiagų savybes, bei neturi natūraliam akmeniui būdingų trūkumų. Dirbtinio, lieto akmens gaminiai kartrais vadinami – gaminiais iš akmens masės, akrilo ar gaminiais iš akrilinio akmens. Tačiau mes pasirinkome vartoti dirbtinio, lieto akmens sąvoką.

Iš ko ši medžiaga pagaminta

Dirbtinis, lietas akmuo – tai kompozitinė medžiaga, gaunama sumaišius keletą medžiagų turinčių skirtingas fizikines ir chemines savybes. Šios sudedamosios dalys tai: rišančioji medžiaga (akrilinė, poliesterinė derva, arba jų mišinys), užpildas bei priedai. Naudojamas užpildo tipas priklauso nuo gamintojo, bei norimo pasiekti rezultato. Tai gali būti: mineralas aliuminio hidroksidas, kalcio karbonatas, kalkės, kvarcas, smulkintas stiklas, granito dulkės ir t.t. Dažniausiai užpildas sudaro 40% – 80%. Visi šie paminėti užpildai yra aplinkai draugiški. Tai medžiagos aptinkamos gamtoje arba išgaunamos iš gamtinių medžiagų. Kaip pavyzdys – aliuminio hidroksidas yra naudojamas dantų pastose, kaip abrazyvinė medžiaga. Nors šios medžiagos pavadinimas skamba sudėtingai, tačiau tai yra natūralus mineralas, kuris kiekvieną dieną patenka į mūsų burną. Dirbtinio akmens sudėtyje nėra nei sunkiųjų metalų, nei halogenų – tai mineralinės kilmės ekologiškas produktas. Dirbtinis akmuo yra visiškai nedegi medžiaga. Žinomiausi gamintojai ir produktai: Meganite, DuPont Corian, DuPont Montelli, Lotte Advance Materials – Staro, LG Hi-Macs, Hanex, Wilsonart, Avonite ir t.t.

Švara ir higiena

Dirbtinis, lietas akmuo apibūdinamas kaip vienalytė medžaiga. Tačiau šiek tiek painu suprasti ką tuo norima pasakyti. Vienalytiškumo sąvoka, dirbtiniam, lietam akmeniui apibūdinti, galima vartoti dvejais požiūriais. Pirmasis – dirbtinis, lietas akmuo yra vienalytis dėl to, jog gaminio elementai sujungiami akimi nematomomis siūlėmis. Antrasis požiūris – dirbtinis, lietas akmuo yra vienalytis, kadangi nei oro, nei vandens molekulės, nei įvairūs nešvarumai į dirbtinio, lieto akmens vidų patekti negali. Kitaip tariant, dirbtinio, lieto akmens struktūra yra ne porėta. Kyla klausimas: kodėl dirbtinio, lieto akmens vienalytiškumas suteikia šiai medžiagai pranašumą prieš kitas kietųjų baldų gamyboje ar interjero paviršiams naudojamas medžiagas? Kadangi dirbtinis, lietas akmuo yra vienalytis, drėgmė ir nešvarumai pašalinami daug lengviau. Bakterijos, jų nenuvalius, pradeda daugintis jau po 20min. Jos gali daugintis ne tik ant stalviršio paviršiaus, bet ir stalviršio ir staljuostės, praustuvės ir stalviršio sujungimuose.
Tačiau, kaip buvo minėta anksčiau, dirbtinio, lieto akmens paviršiai sujungiami į vienalytį gaminį. Todėl nebelieka, palankios terpės bakterijoms ir mikroorganizmams daugintis užtikrinančių vietų. Dirbtinis, lietas akmuo pasižymi antibakteriniu paviršiumi ir yra plačiai naudojamas mokslinėse laboratorijose, gydymo įstaigose, maitinimo įstaigose, maisto gamybos pramonėje. Gydymo įstaigose užtikrinti paviršių sterilumą yra labai svarbu. Kadangi vienas iš užkrečiamų ligų plitimo būdų yra plitimas per paviršius. Naudojant dirbtinį, lietą akmenį gydymo įstaigų interjere, sumažinama rizika, jog paviršius bus ne pilnai dezinfekuotas.

Kur dažniausiai ši medžiaga panaudojama

  • Restoranų, kavinių kietųjų baldų stalviršiai;
  • Grožio salonų, kirpyklų paviršiai, praustuvės, plautuvės;
  • Naktinių klubų interjero detalės;
  • Oro uosto baldai;
  • Valdžios institucijų baldai;
  • Viešbučių priėmimo baldų paviršiai;
  • Viešbučių kambarių kietųjų baldų paviršiai, vonios erdvė, plautuvės;
  • Viešųjų tualetų praustuvės ir stalviršiai;
  • Apšvietimo sprendimai;
  • Virtuvių stalviršiai, salų stalviršiai ir korpusai;
  • Vonios baldų stalviršiai, plautuvės.